Najwyżej oceniane

Popularne oceny 2023
Główna Zdrowie i Uroda 10 najlepszych sposobów na rzucenie palenia

10 najlepszych sposobów na rzucenie palenia10 najlepszych sposobów na rzucenie palenia

Spis treści:

OcenyPomimo aktywnej ogólnokrajowej promocji zdrowego stylu życia, we współczesnej Rosji pali około 30% kobiet i prawie 55% mężczyzn. Pozbycie się złego nawyku wcale nie jest łatwe, ponieważ nikotyna jest nie tylko wbudowana w metabolizm, ale także na stałe wpisana w styl życia.

Dziś oferujemy 10 najlepszych sposobów na rzucenie palenia. Każda z tych metod pomogła setkom ludzi trwale rzucić nałóg.

  •  

  •  

10. Siła i wola

  •  Osoby, które oprócz tych dwóch cech posiadają również silną wolę, wybierają błyskawiczny sposób na rzucenie palenia. Niestety, jest zarazem najprostszy i najbardziej skomplikowany. Istotą metody jest wypalenie ostatniego papierosa i zapomnienie o tytoniu na zawsze. Wiele osób rzuca palenie w ten sposób.

9. Wymiana

  •  Metoda ta polega na zajęciu ust i dłoni różnymi smakołykami zamiast zwykłego papierosa. Ważne jest tylko monitorowanie ilości kalorii w tych właśnie „zamiennikach”, aby po rzuceniu palenia nie trzeba było jednocześnie rezygnować z jedzenia.

8. Dla firmy

  •  Rzucenie palenia jest znacznie mniej bolesne, gdy skończy się z kimś. Możesz nawet postawić zakład, aby wprowadzić ducha rywalizacji w ten proces. Konieczne jest jedynie przestrzeganie dwóch zasad: nie oszukuj i spędzaj jak najwięcej czasu obok sojusznika.

7. Sport

  •  Dla fanów aktywnego trybu życia odpowiednia może być zamiana papierosa na ciekawy sport. Regularna aktywność fizyczna powoduje uczucie przyjemności dzięki procesom biochemicznym. W takim stanie dużo łatwiej i przyjemniej jest walczyć ze złymi nawykami. Poza tym sport zawsze poprawia wygląd.

6. Nagroda

  •  Metoda jest odpowiednia dla praktycznych, rozważnych osób. Obliczają, ile pieniędzy zaoszczędzą na papierosach, których nie kupują, i co miesiąc nagradzają się jakimś fajnym zakupem. Ta technika jest bardzo odpowiednia dla kobiet, ponieważ co może być przyjemniejszego niż kupowanie drobiazgów.

5. Rzuć palenie według książki

Legendarna książka A.Kary”Prosty sposób na rzucenie palenia". Książkę można kupić w formie papierowej, pobrać w formie elektronicznej, a nawet nagrać w formacie audio na telefon lub odtwarzacz mp3.

4. Hipnoza lub kodowanie

  •  Terapeuta mówi palaczowi, że nie chce już palić. Może się to zdarzyć z hipnozą lub bez niej. Bardzo ważne jest, aby pacjent sam miał chęć rzucenia palenia i nie sięgnął po papierosa właśnie z tego powodu, a nie z obawy przed „złamaniem szyfru”. Jeśli mimo to nastąpiła awaria, lepiej umówić się ponownie na wizytę, na której sam lekarz określi, co najlepiej zrobić – usunąć ustawienia lub wręcz przeciwnie, zwiększyć wpływ.

3. Alternatywne źródła nikotyny

  •  Gumy do żucia i lizaki z nikotyną, tabletki antynikotynowe, plastry antynikotynowe konkurują popularnością ze słynną książką Kary. Naprawdę pomagają przezwyciężyć uzależnienie fizyczne, a także przezwyciężyć „syndrom odstawienia”. Problem polega na tym, że jeśli palacz nie jest wystarczająco poważny, wszystkie te rzeczy będą dla niego absolutnie bezużyteczne.

2. Samodzielny lot

  •  Wszystko, co genialne, jest proste! Wyrzucamy ostatnią paczkę, wsiadamy do pociągu i ruszamy w pustkowie. Redukcja biegów stopniowo staje się modna. Doskonale nadaje się do tego odległy kordon leśny lub samotne stacje meteorologiczne znajdujące się w tajdze. Po raz kolejny nie uciekasz po papierosy, jeśli najbliższy sklep jest oddalony o 50 kilometrów.

1. Pomoc medyczna

  •  Metoda jest odpowiednia dla osób, które preferują oficjalną medycynę i podejście oparte na badaniach naukowych. Lekarz w razie potrzeby przepisze leki, które pomogą poradzić sobie ze stresem, a także pomoże stworzyć schemat optymalny w okresie rzucania palenia.