Najwyżej oceniane

Popularne oceny 2023
GłównaFilmFilmyNajlepsze filmy fantasy

Najlepsze filmy fantasyFilmy fantasy 2021

Spis treści:

  •  Oglądanie najlepszych filmów science-fiction w kinie online to najlepszy sposób, aby choć na chwilę oderwać się od wydarzeń z prawdziwego świata. Dlatego przygotowałam dla Was listę 20 filmów, skupiając się na ocenach Kinopoisk i IMDb.

  •  Ma wszystko, od solidnego science-fiction po lekkie filmy o gumie mózgowej, historie o superbohaterach i szorstkie filmy postapokaliptyczne. Ale Matrix nie znalazł się w rankingu science fiction – jego ocena to tylko 5.8 punktu od rosyjskich widzów i 5.7 punktu od zachodnich.

20. Godzilla kontra Kong

nz502pla

Gatunek: akcja, fantasy
ocena kinopoisk: 6.2
ocena IMDb: 6.3

  •  Kiedy Toho Studios wypuściło Godzillę na świat w 1954 roku, wściekły kaiju zrodził kontynuację po kontynuacji, atakując najpierw miasta, a następnie inne zmutowane stworzenia. A teraz nadszedł czas, aby gigantyczna jaszczurka zmierzyła się z drugim najbardziej utytułowanym potworem kina.

  •  Tak, ci giganci nie mają zbyt wielu mózgów, ale nadrabiają to mięśniami. Więc publiczność czeka epicka walka, jeśli zignorujemy pomysł, że Godzilla ma odporną na pociski skórę i atomowy oddech, podczas gdy jego gigantyczny przeciwnik jest w rzeczywistości wielkim gorylem. Według reżysera Adama Wingarda (Death Note, Łotr XNUMX), jeśli masz czas pomyśleć o takich rzeczach podczas Godzilla vs. Kong, to znaczy, że nie wykonał swojej pracy dobrze.

19. Mortal Kombat

soqn1xwa

Gatunek: akcja, fantasy, sci-fi
ocena kinopoisk: 6.2
ocena IMDb: 6.1

  •  Nowoczesna wersja hitu filmowego z 1995 roku. Młody wojownik Cole Yang, urodzony z dziwnym piętnem, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż wraz z Sonyą Blade, Liu Kangiem i innymi uczestnikami przyszłego Mortal Kombat.

  •  Niestety, ich odpowiednicy z Zaświatów postanowili nie grać fair i polują na ziemskich wojowników przed turniejem, aby domyślnie wygrać.

18. Czarna wdowa

bgx3xg0x

Gatunek: fantasy, akcja, przygoda
ocena kinopoisk: 6.2
ocena IMDb: 6.7

  •  Marvel zbyt długo czekał, aby dać Natashy Romanoff jej własny solowy film, a teraz nadszedł czas. Teraz czarująca superbohaterka musi stawić czoła cieniom przeszłości i walczyć o swoją wolność, ponieważ wszystkie Czarne Wdowy są w jakiś sposób kontrolowane przez Drakova.

  •  Czarna wdowa prawie nie pretenduje do tytułu „najlepszego” science fiction 2020 roku, recenzje tego obrazu są zbyt różne. Został skrytykowany przez niektórych widzów za natychmiast zapominanego złoczyńcę i wiele dziur fabularnych. Niemniej jednak ten film znajduje się w pierwszej dwudziestce „fantastycznych” Kinopoisk.

17. Przyszła wojna

tsno3xds

Gatunek: fantasy, akcja
ocena kinopoisk: 6.3
ocena IMDb: 6.6

  •  Kim tylko nie był Chris Pratt, a kierowca dinozaura i strażnik Galaktyki. A w tym filmie grał rolę Dana, byłego wojskowego, a teraz prostego nauczyciela w szkole. Ale kiedy ludzkości grozi śmierć, Dan będzie musiał odłożyć na bok wskaźnik, przypomnieć sobie swoją bohaterską przeszłość i pokazać kosmitom, kto rządzi w łańcuchu pokarmowym.

16. Nieskończoność

ukcmmeqe

Gatunek: fantasy, akcja
ocena kinopoisk: 6.4
ocena IMDb: 5.4

  •  Bohater Marka Wahlberga żyje na neuroleptykach i uważa się za schizofrenika, bo pamięta to, co nigdy mu się nie przydarzyło, widzi realistyczne sny i wie to, czego nigdy się nie nauczył. Pewnego dnia przychodzi do niego dziwny mężczyzna, który twierdzi, że znają się od bardzo, bardzo dawnych czasów.

15 razy

o3icfzzc

Gatunek: thriller, dramat, fantasy
ocena kinopoisk: 6.4
ocena IMDb: 5.8

  •  Taśma M. Night Shyamalana znalazła się w czołówce najlepszych fikcji. Jak jeden z najbardziej oryginalnych reżyserów naszych czasów postanowił zaskoczyć publiczność? Historia rodzinnych wakacji, które zamieniają się w koszmar, bo czas na wybranej plaży płynie nienaturalnie szybko.

14. Wiecznościowcy

ytetmo10

Gatunek: science fiction, fantasy, akcja, przygoda
ocena kinopoisk: 6.5
ocena IMDb: 5.7

  •  Od tysięcy lat potężni Wiecznościowcy chronią planetę przed potworami – Deviantami. Jednak we Wszechświecie istnieje zagrożenie i to o wiele bardziej przerażające. A każdy z Wiecznościowców będzie musiał wybrać stronę.

13. Spacer Chaosu

ejo4kmew

Gatunek: science fiction, fantasy, akcja, przygoda
ocena kinopoisk: 6.5
ocena IMDb: 5.7

  •  Todd Hewitt (Tom Holland) mieszka na planecie Nowy Świat, gdzie ludzkie myśli i pragnienia stają się rzeczywistością. Miejscowi nazywają to zjawisko hałasem. Aż pewnego dnia do wioski mężczyzn, w której mieszka Tomek, trafia dziewczyna z drugiej fali kolonistów.

  •  Niespodziewany gość zakłóca spokój mieszkańców, dezorientuje i zaostrza konflikty społeczne. Tylko młody Todd może pomóc dziewczynie przetrwać w surowym i hałaśliwym męskim świecie.

12. Tlen

zot4yh1y

Gatunek: detektyw, fantasy, thriller
ocena kinopoisk: 6.5
ocena IMDb: 6.5

  •  Jeden z najbardziej niezwykłych uczestników selekcji najlepszych filmów (fantasy). Głównym miejscem akcji tego filmu jest komora kriogeniczna. To w niej budzi się główna – i jedyna – bohaterka (Mélanie Laurent). Nie pamięta własnej przeszłości, a jedyny asystent – AI MILO – nie może wykonać niektórych poleceń bez hasła. A poziom tlenu w komorze stale spada...

11. Wspomnienia

txirhqv3

Gatunek: fantasy, dramat, melodramat, komedia
ocena kinopoisk: 6.6
ocena IMDb: 5.9

  •  W niezbyt odległej przyszłości pojawiła się technologia, która pozwala na ponowne przeżycie cennych wspomnień lub zapamiętanie czegoś ważnego. Tym właśnie zajmuje się prywatny detektyw Nick Bannister. I pewnego dnia musi uporać się z osobistymi wspomnieniami, gdy kobieta, którą kocha, znika bez śladu.

10. Legion samobójców: awaria misji

q4k1aeea

Gatunek: fantasy, dramat, melodramat, komedia
ocena kinopoisk: 6.7
ocena IMDb: 7.2

  •  Pstrokata kompania „bandytów”, od Króla Rekinów po Rozjemcę i Harley Quinn, po raz kolejny musi ocalić świat. Aby nie próbowali uniknąć tak zaszczytnej roli, każdemu w głowę wszczepia się urządzenie wybuchowe.

9. Zostałem stworzony dla ciebie

yzrtw1rs

Gatunek: fantasy, dramat, melodramat, komedia
ocena kinopoisk: 6.9
ocena IMDb: 7.1

  •  Czy to nie marzenie być właścicielem robota o idealnym ciele i twarzy? Tak przynajmniej myślała samotna 40-letnia Alma, kiedy zgodziła się wziąć udział w eksperymencie z humanoidalnym robotem Tomem. Jest uprzejmy, pomocny, gotowy wysłuchać jej przynajmniej 24 godziny na dobę i spełni każde życzenie. Albo nie?

8 Pogromców duchów: potomkowie

lsk4x0k0

Gatunek: science fiction, komedia, akcja, fantasy
ocena kinopoisk: 7
ocena IMDb: 7.2

  •  Córka jednego z łowców duchów osiedliła się na farmie ojca z dwójką dzieci – Trevorem i Phoebe. Wnuki nigdy nie widziały dziadka, ale nagle musiały uporać się z jego dziedzictwem. I to nie tylko samochód Ecto-1...

7. Zięba

gn4t0a2j

Gatunek: fantasy, dramat
ocena kinopoisk: 7,2
ocena IMDb: 6.9

  •  Obraz w gatunku postapokaliptycznym trafił także na szczyt science fiction. A główny bohater Finch, grany przez Toma Hanksa, ma bardzo trudne zadanie – stworzyć robota i nauczyć go, jak opiekować się psem. W końcu w okolicy zbliża się superburza, a sam Finch jest bardzo chory i nie pożyje długo.

6. Shang-Chi i legenda o dziesięciu pierścieniach

ul1hlhn4

Gatunek: Fantasy, Akcja, Komedia, Przygoda, Science Fiction
ocena kinopoisk: 7,3
ocena IMDb: 7.5

  •  Nowy azjatycki superbohater spieszy się, by dołączyć do wielkiego zespołu Marvela. Młody mężczyzna o imieniu Sean jak zwykle wiedzie zwyczajne życie, nosi magiczny medalion podarowany przez matkę i nie podejrzewa, że ludzie z organizacji Ten Rings już po niego wyjechali.

  •  Ciekawostki: Odtwórca głównej roli, Simu Liu, sam wykonał wiele akrobacji filmowych. A jeden z głównych bohaterów, Shang-Li, został „skopiowany” z Bruce'a Lee.

5. Główny bohater

aw1uwshl

Gatunek: fantasy, akcja, komedia, melodramat
ocena kinopoisk: 7,4
ocena IMDb: 7.2

  •  Życie pracownika banku jest łatwe i przyjemne. Poranek zaczyna się od kawy, potem płynnie przechodzi w rabunek, potem kolejny i kolejny, i tak, widzisz, dzień minął. Facet o imieniu Guy żyłby spokojnie i beztrosko, gdyby nie dowiedział się, że jest tylko NPC w wielkiej grze. A potem wszystko się odwróciło...

4. Nie patrz w górę

2xewfwqy

Gatunek: dramat, fantasy, komedia
ocena kinopoisk: 7,5
ocena IMDb: 7.2

  •  Astronom Keith DiBiasky i dr Randle Mindy obliczyli trajektorię 10-kilometrowej komety i stwierdzili, że za sześć miesięcy spadnie ona dokładnie na Ziemię. Z trudem dostają audiencję u prezydent Stanów Zjednoczonych, ta jednak nie wierzy naukowcom. Czy argumenty umysłu będą w stanie przebić się przez ego i ociężałość umysłową?

  •  Publiczność oceniła ten film jako apokaliptyczną tragikomedię i satyrę w jednym.

3. Wydma

54fqf2y5

Gatunek: fantasy, akcja, dramat, przygoda
ocena kinopoisk: 7,7
ocena IMDb: 8.1

  •  To najlepszy film o kosmosie i innych planetach reżysera Dany'ego Villeneuve'a. Paul z rodu Atrydów podróżuje z rodziną na pustynną planetę Arrakis. Czołgają się tam ogromne robaki, zdolne połknąć człowieka jak ziarnko piasku, a jest tam najcenniejsza substancja we wszechświecie – przyprawa.

  •  Jednak w wyniku konfliktu między Domami Paul trafia na wygnanie, teraz jego przeznaczeniem jest przetrwanie na Wydmie i udowodnienie miejscowym, że zasługuje na bycie najlepszym z nich.

2. Liga Sprawiedliwości Zack Snyder

0zdgq4sg

Gatunek: science fiction, akcja, fantasy
ocena kinopoisk: 7,9
ocena IMDb: 8.1

  •  „Jestem reżyserem, tak to widzę” – to hasło, które Zack Snyder mógłby zastosować do jednego z najlepszych filmów science fiction. W 2017 roku z powodu rodzinnej tragedii opuścił fotel reżyserski, a jego miejsce w The League zajął Joss Whedon, urządzając masowy „reboot” fabuły filmu i skracając go do 120 minut.

  •  Fani od dawna prosili Snydera o nakręcenie jego wersji filmu, a teraz jest ona dostępna w kinach internetowych. Istnieje również czarno-biała Zack Snyder Justice League.

1 Spiderman: Nie ma drogi do domu

jgtsrrrr3

Gatunek: science fiction, akcja, przygoda, fantasy
ocena kinopoisk: 8,2
ocena IMDb: 8.7

  •  Kiedy Mysterio ujawnił światu, kim jest Przyjazny Pajęczy Sąsiad, Petera Parkera spotkały ciężkie czasy. A kiedy zwrócił się o pomoc do doktora Strange'a, wcale nie było łatwiej. W końcu magiczna pomoc zamieniła się w spotkanie z nowymi wrogami, a także zupełnie nieoczekiwanymi sprzymierzeńcami.