Najwyżej oceniane

Popularne oceny 2023
Główna Żywność i napoje 10 najsilniejszych napojów alkoholowych na świecie

10 najsilniejszych napojów alkoholowych na świeciealkohol

Spis treści:

Jeśli jedzenie jest drogą do serca człowieka, to napój jest drogą do jego duszy. Jest to coś, o czym wiedzą wszyscy producenci napojów. Dlatego wymyślają coraz bogatsze i uwodzicielskie smaki, aby zadowolić swoich wybrednych klientów. Ale koneserowi dobrego alkoholu nie tak łatwo zaimponować. Dlatego się rodzą najsilniejsze napoje alkoholowe na świecie.

  •  Dla tych, którzy szukają mieszanki, która sprawi, że przez chwilę poczujecie w sobie ogień, zebraliśmy dziesięć najbardziej efektownych drinków. Przedstawiono je w kolejności rosnącej zawartości alkoholu, od najsłabszego do najmocniejszego. Być może pewnego dnia je wypróbujesz.

10. Elixir vegétal de la Grande-Chartreuse – 69% alkoholu

0ywswnn4Ten ziołowy likier o prawie trzystuletniej historii jest nadal produkowany według tajnej receptury Marszałka Estre. Zawiera „esencje” ponad 130 roślin, których właściwości aromatyczne i lecznicze sprawiają, że trunek jest nie tylko jednym z najsilniejszych na świecie, ale także bardzo użytecznym w rozsądnych ilościach. Opinie mówią, że wystarczy upuścić kilka kropel likieru na kostkę cukru lub rozcieńczyć niewielką ilość w wodzie, a zmęczenie czy lekkie złe samopoczucie usunie się jak ręką.

  •  Zioła są przechowywane w klasztorze La Grande Chartreuse, a następnie przetwarzane przez mnichów w destylarni w Voiron. A powstały trunek dojrzewa w dębowych beczkach, w największej piwnicy z alkoholami na świecie. Mnisi decydują, kiedy napój jest gotowy, a następnie butelkują go, który z kolei jest zamknięty w eleganckiej drewnianej skrzynce. Vegetal de la Grande Chartreuse jest dostarczany do ponad 100 krajów na całym świecie.

9. Bacardi 151 – 75,5%

uqwea3gvYohoho, to prawdziwy piracki najsilniejszy rum. I nawet jeśli nie jesteś piratem (ka), ale kochasz mocne drinki, koniecznie wypróbuj Bacardi 151. Jest nieodłącznym składnikiem wielu wysokiej jakości koktajli i może poparzyć gardło, jeśli popijasz go nieuważnie. Jednak w środku już się nie pali, ale wytwarza przyjemne ciepło.

  •  Posmak Bacardi 151 jest owocowy, a według producenta w aromacie wyczuwalne są nuty dębu i wanilii. Sądząc po recenzjach koneserów, ten rum ma tylko jedną wadę – łatwo z nim spać.

8. Wódka Devil Springs – 80%

faelvfhkTo idealna domowa wódka. Od suszonych owoców po zioła, nic nie umknie jej ognistemu gniewowi. A kiedy esencja Twoich owoców i ziół ulegnie łasce alkoholu, po prostu rozcieńcz mieszaninę wodą w stosunku 1 do 1 i uzyskaj najzwyklejszą wódkę, ale o niezwykłym smaku.

7. Szanghajska siła szczypiec — 88.8%

31ncceufTa supermocna szkocka wódka została prawdopodobnie stworzona do walki z przeziębieniem. Ale kto chce walczyć z zimnem, nie mogąc wziąć normalnego oddechu? Jednak producenci twierdzą, że to zdrowy napój, który zawiera wyciągi z ostropestu plamistego i czarnego bzu wspomagające wątrobę.

  •  Jeden z najmocniejszych alkoholi na świecie został wydany w limitowanej edycji i przeznaczony jest głównie na rynek chiński.

Nawiasem mówiąc, Szkocja jest kolebką najmocniejszego piwa na świecie. Nosi wymowną nazwę „jad węża” i zawiera 67,5% alkoholu. Ma nawet naklejkę ostrzegającą, że to piwo należy pić małymi porcjami ze względu na bardzo wysoką zawartość alkoholu. Słód dymny, wędzony na torfie oraz dwa rodzaje drożdży posłużyły jako składniki do stworzenia "Snake Venom". Może kiedyś to piwo trafi do sprzedaży ocena najlepszego piwa według Roskachestvo, jeśli eksperci odważą się spróbować tak energicznych pomyj.

6Poitin 1661 – 90%

yfl0fo0vNarodowym irlandzkim napojem o bogatej historii jest odmiana bimbru. Gotowano go w małych miedzianych garnkach („pota”) zrobionych z jęczmienia lub ziemniaków.

  •  W 1661 r. Sprzedaż i przygotowywanie potine zostało zakazane w Irlandii ze względu na trudności z opodatkowaniem go oraz w ramach większych wysiłków Anglików mających na celu stłumienie kultury irlandzkiej. Zakaz ten obowiązywał przez ponad trzy stulecia, aw Irlandii Północnej nadal obowiązuje.

5. Rum Mariënburg – 90%

MarienburgW trakcie swojej ewolucji ten męski rum alfa poprawił swoją i tak już bogatą konsystencję. Jako klejnot w koronie Surinamu, ten 90% rum jest prezentem powitalnym dla każdego konesera alkoholi. Jednak prawdziwy 90% rum Mariënburg można kupić tylko w samym Surinamie. W przypadku produktów eksportowych procent alkoholu został obniżony do 81%.

4. Whisky Bruichladdich X4 Quadrupled – 92%

zo2h4ujeNajmocniejsza whisky słodowa produkowana jest według XVII-wiecznej receptury. Poddawany jest czterem procesom oczyszczania, dzięki czemu jest niezwykle czystym napojem alkoholowym.

  •  Eksperyment z tą whisky wykazał, że jest ona wystarczająco mocna, aby rozpędzić samochód sportowy do 160 kilometrów na godzinę. Jeśli może to zrobić z samochodem sportowym, wyobraź sobie, co może zrobić z twoim ciałem.

3. Wiecznie czyste ziarno – 95%

jgez1jeyTop 3 najmocniejszego trunku na świecie otwiera wódka, która od dawna jest zakazana w USA i Kanadzie. Ze względu na neutralny smak idealnie nadaje się do przygotowywania mieszanek alkoholowych. W 1979 roku trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najsilniejszy napój alkoholowy.

  •  Jeśli jesteś na tyle odważny, aby spróbować tego porządnie, upewnij się, że masz lokalny numer alarmowy na szybkim wybieraniu.

2. Kokoro – 96%

rir40iznNapój alkoholowy, stworzony w Boliwii, jest zwykle sprzedawany w puszkach z motywem krokodyla. Jest wytwarzany z trzciny cukrowej i kokosa i jest nielegalny w niektórych krajach sąsiadujących z Boliwią, takich jak Chile (gdzie wszystkie napoje alkoholowe o zawartości alkoholu powyżej 55% objętości są nielegalne).

  •  Niewiele żołądków jest w stanie poradzić sobie z Cocoroco w stanie nierozcieńczonym. Zwykle ten piekielny pomyj pije się, rozcieńcza chłodną herbatą lub dodaje do różnych koktajli.

1. Wratislavia Spirytus – 96%

wvr01gofNajmocniejsza wódka świata, wyprodukowana w Polsce, to nic innego jak płynny ogień. Jest bezwonny i dla niewprawnego oka wygląda jak woda. Ale wystarczy jeden łyk tego napoju, choć w postaci rozcieńczonej, i staje się jasne, że to wcale nie jest woda, ale najbardziej oszałamiające doznanie dla twoich kubków smakowych.

  •  Jej nazwa – „Bratislava Spiritus” – w ogóle nie odnosi się do Polski. Ale tutaj wszystkie pytania do producenta.

  •  Dzięki rygorystycznym normom jakościowym i wielopoziomowemu systemowi oczyszczania Wratislavia Spirytus jest idealną bazą do ekskluzywnych mieszanek alkoholowych, a nawet deserów.

  •  W czystej postaci nie zaleca się spożywania najsilniejszego alkoholu na świecie. Mówią, że może uszkodzić wnętrzności do końca życia. Nie sprawdzimy i nie doradzimy.