Najwyżej oceniane

Popularne oceny 2023
GłównaIgrzyskaTop 10 najbardziej realistycznych gier

Top 10 najbardziej realistycznych giermaxresdefault

Spis treści:

  •  Porozmawiajmy o realizmie w grach, ale nie graficznym, ale behawioralnym. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co robią zwykli „NPC”, podczas gdy ty ratujesz świat przed kolejnym nikczemnym złem? Doświadczyłeś prawdziwego horroru z wydarzeń w grze? Czy czułeś, że twoja postać zachowuje się tak, jak zachowywałaby się w prawdziwym życiu?

  •  Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno z pytań brzmi „tak”, to na tej liście znajdziesz znajome nazwiska. A jeśli nie, to być może znajdziesz odpowiednią grę na spędzenie wieczoru.

10. Amnezja

5kzdiuliW 2010 roku szwedzki twórca gier Frictional Games krzyczał w próżnię: „Gry wideo nie są wystarczająco przerażające!” The Void odkrzyknął: „Niech te biedne dranie założą słuchawki i zagrają w ciemności… ciemności… ciemności” i narodziła się Amnesia: The Dark Descent.

  •  Wraz z głównym bohaterem Danielem znajdujesz się w labiryncie starożytnego zamku Brennenburg, nie pamiętając, jak się tam znalazłeś. Poruszanie się przez wiele poziomów zagadek w ciemności staje się trudniejsze, im niższy jest twój wskaźnik zdrowia psychicznego.

  •  Tutaj do gry wkraczają słuchawki: z tyłu iz bardzo bliskiej odległości słychać widmowe kroki, przyspiesza tętno, obraz zaczyna się rozmywać, wszystko to imituje prawdziwy strach. Kiedy jest gorzej, zaczynasz nawet zgrzytać zębami. Lepiej znaleźć choć małe źródło światła i to szybko.

9. Tamagotchi

0e5naeitTo dziwne, że Tamagotchi jest nadal popularnym dodatkiem dla dzieci. Jeszcze dziwniejsze jest to, że ta gra istnieje od wczesnych lat 90., kiedy programiści mogli tworzyć gry przenośne tylko z pikselowymi czarno-białymi ekranami.

  •  Bandai i reszta twórców Tamagotchi dobrze znali swoją grupę docelową i przy ograniczonej technologii naśladowali wszystkie radości posiadania zwierzaka dla młodych i niedoświadczonych użytkowników.

  •  „Tamagotchi” na wiele miesięcy, a nawet lat, pogrążyło właściciela w rzeczywistości przedwczesnych przypomnień, że zwierzak musi zrobić kupę, czyli zjeść, aby produkować więcej kupy. Cóż, jeśli przynajmniej jedna złota rybka w prawdziwym życiu została uratowana od śmierci głodowej dzięki Tamagotchi, to ta gra nie powstała na próżno.

8. Ostatnie 2

rnla5vxTo fenomenalna psychologiczna gra typu survival horror od Red Barrels. Jako główny bohater musisz znaleźć sposób na ucieczkę przez kultową dzicz na południowym zachodzie Ameryki po tym, jak utknąłeś tam w wyniku katastrofy lotniczej. Ale prawdopodobnie masz super broń i sztuczną inteligencję z seksownym kobiecym głosem, która zawsze pomoże z mądrą radą. Prawidłowy? Ale nie!

  •  Ostateczna lista rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć śmierci, jest następująca: kucać, biegać, skakać, chodzić i, co najważniejsze, ukrywać się. Schowaj się w beczce, w szafie, pod łóżkiem, w wysokiej trawie, na polu kukurydzy, w domu, gdzie tylko możesz.

  •  Wszystko to sprawia, że Outlast 2 mniej przypomina podróż bohatera, a bardziej podróż prawdziwego człowieka.

7. Frostpunk

3egxennyGdy świat zamarzł, a resztki ludzkości skuliły się wokół gigantycznego pieca, masz tylko jeden cel: utrzymać ich przy życiu. Aby to zrobić, twoi ludzie potrzebują ciepła i jedzenia, ale łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

  •  Nie wystarczy stworzyć niezbędne budynki i wysłać jednostki na lodową pustynię w poszukiwaniu surowców. Musisz pielęgnować społeczeństwo, które może przetrwać epokę lodowcową, a jeśli oznacza to uchwalenie ustawy o nagłych zmianach, aby zmusić pracowników do pozostania na swoich stanowiskach przez 24 godziny, aby zdobyć potrzebny węgiel, niech tak będzie.

  •  Próba znalezienia równowagi, aby ludzie byli szczęśliwi i żyli, wymaga cierpliwości i logiki, ale to jest esencja Frostpunka.

6. Śródziemie: Cień Mordoru i Cień wojny

fc10ubxuNawet najbardziej zagorzały fan Śródziemia wie w głębi duszy, że elfy, krasnoludy i hobbici tak naprawdę nie istnieją. Ale jest coś autentycznego w Shadow of Mordor i jego kontynuacji, Shadow of War. A jego imię to system Nemezis.

  •  Jej celem jest dostrojenie sztucznej inteligencji postaci niezależnych, tak aby reagowała zgodnie z wcześniejszymi interakcjami z głównym bohaterem. Oznacza to, że wojownik orków, który przeżyje wielką bitwę, może awansować w armii Saurona, a tym samym stać się silniejszym, gdy ponownie zmierzysz się z nim. I odwrotnie, jeśli wyślesz zapłakanego przeciwnika do jego matki, jego cechy spadną i straci twarz wśród swoich rówieśników. Można go zdegradować, a nawet nadać mu nowy, upokarzający przydomek. W Śródziemiu orkowie postrzegani są jako prawdziwi przeciwnicy, posiadający własne słabości i mocne strony, przez co zabijanie ich… jest jeszcze ciekawsze.

5. Ciemny las

pbxofd3tTo horror XNUMXD z widokiem z góry, który ogranicza twoje pole widzenia i wypełnia cienie rzeczami z twoich koszmarów. Nigdy nie uzyskasz pełnego obrazu i kto wie, ile przerażających stworzeń może czaić się poza zasięgiem twojej pochodni.

  •  Kiedy wschodzi słońce, możesz wyjść na zewnątrz i eksplorować las, zbierając zasoby, ale kiedy zapada noc, musisz wrócić do stosunkowo bezpiecznej chaty i przygotować się na najgorsze. Zamknij okna, przestaw meble, ustaw pułapki pod oknami i przy drzwiach, a potem czekaj.

4. Dragon Age: Inkwizycja

4dlieez2Trzecia gra z serii wprowadziła graczy w złożony system relacji z postaciami niezależnymi. Jako Inkwizytor masz za zadanie położyć kres niepokojom społecznym w kraju i odkryć, dlaczego tajemnicze „luki” – dosłownie dziury w niebie – niszczą ziemię.

  •  Rekrutujesz zwolenników, a niektórych z nich (jak w Mass Effect) można połączyć romantycznie. Ale te postacie mają własne poglądy polityczne, moralność, kulturę i orientację seksualną, które mogą kolidować z tym, kim jesteś i co robisz. Podobnie jak w prawdziwym świecie, ci ludzie mają preferencje i pewne rzeczy, których szukają w związku.

3. Kto jest twoim tatą

4jkingjmJeśli Tamagotchi uczy dzieci zawiłości związanych z posiadaniem zwierzaka, Who's Your Daddy jest lekcją dla aspirujących rodziców: Twoje dziecko będzie próbowało skrzywdzić, okaleczyć, zabić się na wszelkie możliwe sposoby, a Ty jesteś jedyną siłą zdolną temu zapobiec.

  •  Graj jako dziecko lub ojciec pozostawiony w domu jako głowa pod nieobecność jego żony, bardziej odpowiedzialnego rodzica. Czekasz na klasyczne pułapki nowoczesnych domów, takie jak środki do czyszczenia kuchni, lizanie baterii, wtyczka w gniazdku itp.

2. Wiedźmin 3

t5m4sfmJedna z najlepszych gier wszech czasów i narodów jest jednocześnie jedną z najbardziej realistycznych pod względem zachowania zarówno głównego bohatera, jak i postaci niezależnych.

  •  Wiedźmin 3 oferuje dwie główne romantyczne opcje, które dotyczą czarodziejek Triss i Yennefer. Obaj mają własną historię relacji z głównym bohaterem Geraltem, ale nadal musisz zasłużyć na ich sympatię. Właściwe słowa we właściwym czasie lub wsparcie niektórych sojuszników może pomóc ci zdobyć zaufanie jednej z kobiet, a nieuczciwe zachowanie może sprawić, że nie zostaniesz z nikim.

  •  Triss i Yennefer zachowują się jak prawdziwi ludzie. Nie zawsze zgadzają się z Geraltem. Mają silną wolę, są niezależni i twardzi zarówno w bitwie, jak i poza nią.

1. The Elder Scrolls IV: Oblivion

wdohxlikNa potrzeby Obliviona Bethesda opracowała system Radiant AI, który pozwolił ich NPC dokonywać wyborów i zachowywać się w znacznie bardziej złożony sposób niż w poprzednich grach.

  •  Jeśli udaremnianie kultu Mitycznego Brzasku w ich planach otwarcia portalu prowadzącego do królestwa demonów nie jest w twoim stylu, obejrzyj w pełni udźwiękowionych NPC, a zobaczysz, że mają własne plany na ten dzień.

  •  Wstają, kiedy trzeba, idą do pracy, zajmują się domem i śpią. Wygląda na to, że zwykli ludzie zostali zamknięci w grze i teraz robią to samo, co robili w prawdziwym życiu.